הדפסה על קנבס – את מי זה משמש ומתי?

עם השנים, מתפתחת הטכנולוגיה בשלל תחומים וענפים במשק. התפתחויות אלה לא פוסחות גם על ענף הדפוס ולכן אפשר לראות כיום הדפסות באיכות מדהימה, על שלל חומרים, שאינם בהכרח נייר. יחד עם זאת, כאשר מדובר על הדפסה על קנבס, זהו דווקא שילוב בין ישן לחדש, שכן קנבס משמש כבר מאות שנים בתור רקע מושלם לציור וכיום הוא משמש גם בתור רקע מיוחד ואיכותי להדפסה.

למה משמשת הדפסה על קנבס ומה עוד כדאי לדעת על הנושא?

 

מה זה קנבס?

קנבס הוא אריג טבעי גס, אשר שימש לאורך מאות שנים לציורים אמנותיים ברמה גבוהה. למעשה,, כל הציירים המפורסמים בהיסטוריה וגם בעת החדשה ,משתמשים בעיקר בבדי קנבס מתוחים על מסגרות עץ לציורים שלהם.

קנבס היה מיוצר בעבר, באופן מסורתי תוך שימוש בסיבי צמח הקנביס ומכאן כנראה גם שמו, אלא שכיום הוא מיוצר מסיבי צמחים אחרים, כמו פשתן, כותנה, יוטה ועוד.

 

טכנולוגיות דפוס מתקדמות, אשר קיימות בימינו מאפשרות הדפסה איכותית על קנבס, אשר נחשבת מבוקשת ואף יוקרתי, בזכות המראה הגרעיני המתקבל על המשטח, אשר מזכיר מעט את המראה של ציורי שמן עתיקים.

 

סוגים של קנבס להדפסה

השוק הרחב, לצד מגוון טכנולוגיות חדשניות לייצור בדי קנבס, מאפשר בחירה מתוך מגוון סוגי קנבס, אשר כולם מתאימים לצורך הדפסה איכותית:

 

קנבס כותנה

ארוג מחוטי כותנה טבעיים, עמיד לטווח ארוך.

 

קנבס מעורב

ארוג מחוטי כותנה טבעיים, בשילוב עם חומרי גלם נוספים, כמו פוליאסטר בין היתר. סוג זה של קנבס נחשב איכותי במיוחד, שכן הרכב החומרי הופך אותו עמיד יותר ויישום איכותי יותר של צבעי ההדפסה.

 

קנבס איטלקי

איכותי מאוד, מגיע במגוון רחב של מידות. מיוצר מפשתן, או יוטה.

 

קנבס סיני

מתאים במיוחד לציור בצבעי שמן, או צבעי אקריליק.

 

למה משמשת הדפס על קנבס?

הדפסה על קנבס משמשת מגוון רחב של צרכים. עם זאת, השימוש הידוע ביותר של הדפסה על קנבס הוא לצרכים פרטיים, כאשר ניתן להזמין הדפסה על קנבס של תמונות משפחתיות, צילומי נוף פרטיים ועוד. הדפסות אלה מתאימות לתלייה בבית, או במשרד, אך הדפסה על קנבס משמשת גם לצרכים אחרים.

ניתן להשתמש בהדפסה על קנבס לצורך הדפסת יצירות אמנות – לרוב על ידי אמנים המעוניינים לשווק את היצירות שלהם באופן מסחרי. הדפסות על קנבס משמשות גם לצרכי שיווק, כאשר ניתן להדפיס על קנבס שלטי פרסום, כמו גם אלמנטים שיווקיים אחרים – באיכות גבוהה במיוחד.

 

יתרונות הדפסה על קנבס

הפופולריות הגואה של מוצרי הדפסה על קנבס, עלה את השאלה – מה כל כך מיוחד בהדפסה על קנבס? קבלו 5 יתרונות:

 

עמידות

הדפסה על קנבס נחשבת עמידה באופן מיוחד. האיכויות הללו, אשר הצליחו לשמר ציורים בני מאות שנים, עומדים כעת גם לרשותכם, במסגרת מגוון אפשרויות הדפסה על קנבס, באיכות גבוהה, שלא דוהות, לא מצהיבות, לא נשברות ונשמרות לטווח ארוך.

 

חיסכון

הדפסה על קנבס מאפשרת לכם לקבל תוצאה לא פחות מרשימה לעומת יצירת אמנות מקורית, אשר מחירה גבוהה בהרבה. לכן, למרות מחיר הדפסה לא נמוך, בהשוואה לחומרי גלם אחרים, הדפסה על קנבס נחשבת השקעה משתלמת.

 

אמנות

כמעט כל תמונה שתחליטו להדפיס על קנבס, תקבל אוטומטית מראה המשדר יוקרה ואמנותיות, בזכות האיכויות המיוחדות של הבד. אפילו תמונה משפחתית מהטיול האחרון יכולה לקבל אופי של יצירת אמנות, ברמה גבוהה, מרשימה ואסתטית לכל הדעות.

 

מגוון

הדפסה על קנבס מתאימה לכל סוג של תמונה, שכן כל תמונה מודפסת על קנבס מקבלת מייד את האופי המיוחד של הבד. לכן המגוון המתאים להדפסה על קנבס הוא אינסופי.

 

מהירות

הדפסה על קנבס יכולה להתבצע מהיום למחר, בהתאם לדרישות הלקוח ומידת הזמינות של בית הדפוס. לרוב, מספיק לשלוח את התמונה במייל, או וואטסאפ לבית הדפוס, כדי לקבל תמונה מוכנה, באיכות גבוהה, מודפסת על קנבס – תוך זמן קצר להפליא.

 

לסיכום

הדפסה על קנבס יכולה להתאים לכל מטרה. היא מרשימה, איכותית ואסתטית במיוחד, מחמיאה לכל סוג של צילום ונותנת לו אופי של יצירת אמנות.

אם גם אתם רוצים הדפסה על קנבס באיכות גבוהה מבית טוב, צרו עמנו קשר בהקדם וקבלו הצעה משתלמת!

מוצרים
שירות
מהיר
נסיון
של שנים
עיצוב
מותאם
איכות
גבוה