דפוס דיגיטלי

  • גמישות גבוהה לשינויים בתהליך ההדפסה
  • תהליך הדפסה מהיר במיוחד

יתרונות המוצר

ניתן להדפיס על סוגים שונים של חומרי גלם
גמישות גבוהה לשינויים בתהליך ההדפסה
איכות הדפסה גבוהה במיוחד
תהליך הדפסה מהיר במיוחד
לקבלת הצעת מחיר!
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם

הדפוס עבר דרך ארוכה מאוד מאז שהומצא ועד היום. הוא הספיק לשנות את העולם, לעבור משחור לצבעוני ולעבור אינספור פיתוחים טכנולוגיים מדהימים, אשר כיום מאפשרים לבתי דפוס בכל העולם לספק מוצרי דפוס באיכות מעוררת התפעלות. דפוס דיגיטלי מבית ישראגרף מספק שירותי דפוס משנות השבעים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, אשר מתעדכנים באופן קבוע, כדי לתת ללקוחות את מיטב האפשרויות והמוצרים.

 

 

מה זה דפוס דיגיטלי?

דפוס דיגיטלי מקצועי פועל בטכנולוגיה דומה לזו של המדפסת הביתית שלכם, עם כמה הבדלים. את הקובץ שרוצים להדפיס, מזינים למדפסת הדיגיטלית מהמחשב והמדפסת, בעזרת מגנט מיוחד, מעבירה את הצבעים הרצויים אל הנייר ומפעילה חום על התהליך כדי שהצבע ייתפס היטב.

 

 

כיום לא מדפיסים רק על נייר

אפשר להדפיס בעזרת דפוס דיגיטלי על מדבקות, על אלומיניום, על PVC, על בד, על מתכות, על זכוכית, על חרסינה ועוד. בתור שיטת דפוס צעירה במיוחד – בת 20 שנה בערך, נראה כי שיטת הדפוס הדיגיטלי משנה גם היא את העולם, אבל יש עוד כמה אנשים שמאמינים דווקא בשיטות דפוס מסורתיות יותר, כמו אופסט.

 

 

ההבדל בין דפוס דיגיטלי לדפוס אופסט

דפוס אופסט (Offset) הוא שיטת דפוס המבוססת על שיטות הדפוס הראשונות. במסגרת שיטה זו עובדים על לוחות – גלופות אלומיניום, אשר נושאים את הטקסט והתמונות שרוצים להדפיס. כל גלופה מתייחסת לצבע אחד בלבד ולכן צריך לשלב מספר גלופות לצורך הדפסה צבעונית למשל. תמונת הדיו אשר מוקרנת על גבי הגלופות מועברת לגליל גומי וממנו אל הנייר, כמו שרואים לפעמים בסרטים ישנים את שיטת ההדפסה של עיתונים למשל. שיטה זו עדיין נחשבת איכותית ויעילה מאוד ולכן היא עדיין משמשת להדפסות בהיקפים גדולים (כמו עיתונים למשל).

 

מנגד, דפוס דיגיטלי הוא הרבה יותר פשוט להפעלה. אין צורך בהכנה מוקדמת. מכונות הפועלות בבתי דפוס פשוט מקבלות את השדר האלקטרוני הרלוונטי מהמחשב, יוצרות את  התמונה המבוקשת ואז מטביעות אותה על הנייר.

 

לפחות בדרך כלל מדובר על נייר, אבל האמת היא שאפשר להדפיס בשיטה הדיגיטלית כמעט על כל דבר. מדובר על שיטת הדפסה יעילה וחסכונית, מתאימה יותר להדפסה של כמויות קטנות יחסית.

 

 

יתרונות דפוס דיגיטלי לעומת אופסט

 

 

כמויות

הדפסה דיגיטלית משתלמת יותר כאשר מדובר על הדפסת כמויות קטנות יחסית – החל ממספר עותקים וכלה באלפים. לכן היא מתאימה להדפסה של רולאפים, ספרי יחיד, הזמנות לחתונה, שלטים מכל הסוגים ועוד. דפוס אופסט, מתאים יותר להדפסת כמויות מסחריות של ספרים, עיתונים וכן הלאה.

 

 

שינויים בהדפסה

בשיטת דפוס דיגיטלי אפשר לערוך שינויים בהדפסה תוך כדי עבודה. אפשר להתאים מוצרי קד"ם לעיצובים אישיים ולהתאים את מוצר ללקוח ברמה גבוהה של גמישות – אפילו בזמן הדפסה.

 

 

לעומת זאת דפוס אופסט אינו מאפשר גמישות כזו, שכן כל שינוי מצריך הכנה של גלופה חדשה ולכן גם זמן רב יותר לעריכת השינוי ועלויות נוספות.

 

 

מהירות הדפסה

הדפסה דיגיטלית מאופיינת בפעולה מהירה במיוחד. לכן, אם יש לכם הדפסה שאתם צריכים בדחיפות – דפוס דיגיטלי הוא התשובה. לעומת זאת, דפוס אופסט מצריך, כאמור, הכנה של גלופות, העברה לגלילי גומי וכן הלאה. משום כך זוהי שיטת דפוס איטית הרבה יותר, אשר אינה מתאימה לאנשים ממהרים.

 

 

איכות

מכונות ההדפסה בשתי השיטות – אופסט, או דפוס דיגיטלי – הם כל כך מתקדמות בימינו, עד כי אין כמעט הבדל באיכות של ההדפסה.

 

 

מחירים

דפוס אופסט משתלם יותר למי שרוצה להדפיס כמויות גדולות מאוד של עשרות ומאות אלפי פריטים.

מצד שני, אם אתם צריכים פריטים בודדים, או כמה מאות פריטים ואפילו קצת יותר – דפוס דיגיטלי הרבה יותר משתלם.

 

 

חומרים נפוצים בדפוס דיגיטלי

כאמור, ניתן להדפיס באמצעות מדפסת דיגיטלית על מגוון רחב של חומרים, אך אלה הנפוצים ביניהם:

 

 

קנבס אומנותי

בד קנבס אשר משמש כבר מאות שנים לציורי שמן, בגלל המרקם המיוחד שלו, משמש כיום גם להדפסה דיגיטלית, כאשר רוצים ליצור אפקט שמזכיר ציור שמן. הגימור והעומק המתקבלים בעת הדפסה על קנבס יוצרים תמונה שנראית כמעט כמו ציור ולכן משתמשים בהדפסות אלה ליצירת הדפסות אומנותיות ודקורטיביות.

 

 

ויניל או PVC

חומר סינטטי, עמיד ביותר ומתאים לשילוט חוץ. לצורך שימוש בשטחי פנים נהוג להדפיס על ויניל מדבקות, שלטים ועוד. הוא מספק הדפסות חדות ואיכותיות, מתאים להדפסות גדולות במיוחד, אשר ניתן לראות מרחוק, כמו שילוט בכבישים מהירים. הוא גם עמיד בפני קרעים, מים, שמש, קמטים ועוד.

 

 

טקסט מבריק

נייר "מגזינים" מעט עבה יותר מהנייר הרגיל וגם חלק ומבריק. מתאים להדפסת פוסטרים, פליירים ועוד.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם

 

מה היתרון של דפוס דיגיטלי מקצועי על פני מדפסת ביתית?

יש מקרים בהם אפשר בהחלט להדפיס במדפסת ביתית – כאשר רוצים להדפיס הדפסה פשוטה על נייר A4 למשל. אבל כאשר רוצים להדפיס על חומרים שונים, כמו PVC, אלומיניום, זכוכית, קאפה, קנבס ועוד, או כאשר רוצים להדפיס שלט גדול, רולאפ, מדבקות לרכבים, מוצרי קד"ם איכותיים ועוד – דפוס דיגיטלי מקצועי הוא התשובה המתאימה ביותר. בנוסף, ניתן לשלב למינציה לצורך הגנה על המוצר הסופי, בתהליך הדפסה דיגיטלית. דפוס דיגיטלי מאפשר לכם לקבל איכות גבוהה במיוחד, של הדפסה על חומרים שונים ובגדלים שונים, אשר מדפסת ביתי רגילה לא יכולה לספק.

 

 

7 כללים להדפסה דיגיטלית איכותית

 

בדיקה מקדימה

לאחר שההזמנה לדפוס כבר התקבלה, עברה עיבוד והיא כמעט מוכנה להדפסה, הגרפיקאים שלנו עורכים עוד בדיקה אחת אחרונה לפני שליחה להדפסה, באמצעות הדפסה יחידה, לבדיקת איכות סופית.

 

שמירת שוליים

אנחנו מקפידים על שוליים בתהליכי דפוס דיגיטלי. זה אומר שאנחנו מדפיסים תמיד על נייר קצת יותר גדול ממה שבאמת צריך, כדי לא לפספס אפילו חלק קטן בהדפסה שאתם מבקשים.

 

המרת קבצים

לקראת הדפסה דיגיטלית של ציורים וצילומים, המצריכים נאמנות למקור, חשוב לשמור על הצבעים המקוריים על ידי המרת קבצים מקצועיים. את זה עושים במחלקת עיצוב גרפי של סטודיו ישראגרף כדי לספק לכם תוצאה מושלמת ומדויקת.

 

רזולוציה

הקפדה על רזולוציה גבוהה מאפשרת לנו לספק לכם הדפסה ברורה, חדה ואיכותית.

 

רקע

אנשים רבים מבקשים הדפסה של התמונה הרצויה בלבד, בלי לייחס חשיבות לרקע, אבל חשוב להבין כי בחירה של הרקע הרצוי, גם אם אתם רוצים רקע לבן, היא חשובה, כי כל צבע של הרקע עליו מדפיסים, יכול להשפיע על מראה ההדפסה ולשנות אותו.

 

גודל תמונה

התמונה שרואים על מסך המחשב, לפני ההדפסה, משתנה בדרך כלל כאשר היא עוברת לדפוס. לכן, חשוב להיכנס להגדרות ולוודא שגודל התמונה תואם לגודל ההדפסה הרצוי.

 

תמונה ממצלמה

חשוב לצלם באיכות גבוהה, בעיקר אם אתם רוצים להגדיל את התמונה בתהליך הדפסה דיגיטלית.

 

 

דפוס דיגיטלי ישראגרף

ישראגרף מציעים בין היתר גם שרותי דפוס דיגיטלי ברמה גבוהה, בעזרת ציוד מתקדם וחדשני, עשרות שנות ניסיון וצוות מיומן, שמספק לכם שירות מלא משלב העיצוב הגרפי ועד להדפסה דיגיטלית איכותי בגודל הדפסה מקסימלי של 31-46 ס״מ.

צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת הצעה והזמנות של הדפסה דיגיטלית.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם
מוצרים ושירותים נוספים

שירות
מהיר

נסיון
של שנים

עיצוב
מותאם

איכות
גבוה